Albania

“Montreal World Film Festival” : tre filmat shqiptare konkurrues , 21 gusht - 1 shator

mardi 19 août 2014.

Tri prodhime kinematografike shqiptare do të prezantohen për herë të parë në “Montreal World Film Festival”, i cili hap siparin më 21 gusht deri më 1 shtator. 400 filma nga 80 vende, mes të cilëve edhe Shqipëria dhe Kosova, do të garojnë për çmimet e këtij festivali.

Janë premierat më të fundit në prurjet e kinematografisë shqiptare : “Amsterdam Express”, filmi i regjisorit Fatmir Koçi, filmi “Amaneti”, me regji të Namik Ajazit dhe nga Kosova filmi “Heroi” i regjisorit Luan Kryeziu.


Accueil du site | Contact | Plan du site | | Statistiques | visites : 2276858

Suivre la vie du site fr    ?

Tous droits réservés © 1997-2023 Albania
Site réalisé avec SPIP 2.1.8 + AHUNTSIC
sur la ferme à SPIP de DnC développements sites et eCommerce