Albania

“Netët e poezisë korçare” shpall fitues Visar Zhitin

mercredi 2 juillet 2014.

Fituesi i sivjetshëm i edicionit 18- të i “Netëve të poezisë Korçare” u shpall shkrimtari Visar Zhiti. Ai u vlerësua me motivacionin : “Për shpirtin e palodhur artistik me të cilin është afirmuar në karrierën e gjatë krijuese”.

Trofeun ia dorëzoi drejtori i festivalit, poeti korçar Skënder Rusi. “Vetë jeta futet në poezi dhe poezia patjetër që futet në jetë, duke u bërë pjesë e saj”, tha ndër të tjera për të pranishmit shkrimtari Visar Zhiti, duke shtuar se poezia e tij do të jetë deri sa të jetë njeriu mbi dhe.


Accueil du site | Contact | Plan du site | | Statistiques | visites : 2268406

Suivre la vie du site fr    ?

Tous droits réservés © 1997-2023 Albania
Site réalisé avec SPIP 2.1.8 + AHUNTSIC
sur la ferme à SPIP de DnC développements sites et eCommerce