Albania

TAVE KOSI (ELBASANI)

të dielën 1er nëntor 2009 Nga sap

1 kofshë qingji (mesatare)

1 kg kos

6 vezë

2 luge supe miell

50 gr gjalpë

Ziejmë mishin në pak ujë, me pak kripë (sa të mbulohet 1/3 e mishit). Rrahim vezët me kosin dhe miellin, dhe i hedhim në tavë, shtojmë lëngun e mishit, e përziejmë mirë. Vëmë në sipërfaqe gjalpin në copa, e pjekim në furrë në 200°C derisa të mpikset dhe të skuqet sipër. Mishin e pjekim veç por e servirim bashkë.


Ballina e sitit | Kontakt | Plani i sitit | | statistikat | visitat 2273697

Suivre la vie du site sq  Suivre la vie du site MIRËSEVINI   ?

Tous droits réservés © 1997-2023 Albania
Sitët ndërtuar me SPIP 2.1.8 + AHUNTSIC
sur la ferme à SPIP de DnC développements sites et eCommerce