Albania

Dërgoni nje mesazh

Përgjigje

Paris : Panairi i parë i librit të Ballkanit, ne qeshor 2010

E premte 4 dhe e shtunë 5 qeshor 2010 nga ora 12 deri në orën 20.
të merkurën 2 qershor 2010 Nga ALBANIA

PNGSeanca dedikimesh nga autorët, ekspozita fotografike si dhe librash të vjetër do të na shoqërojnë këto dy ditë.

 

 

Gjithashtu janë programuar katër tryeza të rrumbullakta :

- Përshtypjet e udhëtarëve të huaj për Ballkanin nga shekulli i XIX-të e deri sot- Shkrimtarët nga Ballkani që shkruajnë në frëngjisht : ç’do të thotë të shprehesh në gjuhën e tjetrit?
- Ballkani si temë letrare në letërsinë bashkëkohore
- C’ vepra përkthehen në frëngjisht nga gjuhët e Ballkanit dhe përse ?

Informacione praktike :

Hyrja e lirë në Cité internationale des arts

E premte 4 qeshor (nga ora 12 deri në orën 21) dhe të shtunën 5 qeshor (nga ora 12 deri në orën 20)

18 rue de l’Hôtel de ville 75004 Paris

Metro: Pont-Marie, linja 7

Autobus: 67 dhe 96

Stacion Vélib’ përballë sallonit

Për më shumë informacione: + 33 6 64 82 20 79

Adresa internet e salonit : www.livredesbalkans.org

Adresa internet e "Le Courrier des Balkans" : www.balkans.courriers.info

Lexoni edhe : AU PROGRAMME : tables rondes, cartes blanches, dédicaces, lecture et expositions , Salon du Livre des Balkans 2010 : une autre manière de voyager.. , Salon du Livre des Balkans 2010 : focus sur les auteurs de langue albanaise invités et Salon du Livre des Balkans 2010 : Les auteurs français invités et l’Albaniemodération à priori

Ce forum est modéré à priori : votre contribution n'apparaîtra qu'après avoir été validée par un administrateur du site.

Un message, un commentaire ?
  • (Pour créer des paragraphes, laissez simplement des lignes vides.)

Qui êtes-vous ? (optionnel)

Ballina e sitit | Kontakt | Plani i sitit | | statistikat | visitat 1648057

Suivre la vie du site sq    ?

Tous droits réservés © 1997-2022 Albania
Sitët ndërtuar me SPIP 2.1.8 + AHUNTSIC
sur la ferme à SPIP de DnC développements sites et eCommerce