Albania

Dërgoni nje mesazh

Përgjigje

Në Paris : Maks VELO prezentoi librin "Paris", të Premtën 21 Tetor

të shtunën 22 tetor 2011 Nga wbr

 

Libri "Paris" përmban 70 vizatime bardhë e zi dhe 34 poezi shqip-frëngjisht, përkthyer nga Evelyne Noygues. Në album ndërthuret një poezi, një vizatim nga seria që Velo i ka kushtuar qytetit.

Rezultati është një libër jo i zakonshëm, një botim special që quhet "livre d’artiste", me tirazh të kufizuar 200 copë dhe i firmosur nga autori.

Gjithë shpenzimet për botimin e tij i përballoi vetë autori meqë s’ka mare asnjë fund nga ndonjë organizatë frankofone apo institucion ekonomik francez ose vetë nga ndonjë shtëpi botuese shqiptarë.

 

 

 

Lexoni : Maks VELO : Intermexo në vargje dhe pastelmodération à priori

Ce forum est modéré à priori : votre contribution n'apparaîtra qu'après avoir été validée par un administrateur du site.

Un message, un commentaire ?
  • (Pour créer des paragraphes, laissez simplement des lignes vides.)

Qui êtes-vous ? (optionnel)

Ballina e sitit | Kontakt | Plani i sitit | | statistikat | visitat 1191525

Suivre la vie du site sq    ?

Tous droits réservés © 1997-2020 Albania
Sitët ndërtuar me SPIP 2.1.8 + AHUNTSIC
sur la ferme à SPIP de DnC développements sites et eCommerce