Albania

Dërgoni nje mesazh

Përgjigje

Alexandre ZOTOS fitoi çmimin "Jusuf Vrioni"

Çmimet kombëtare të Letërsisë për vitin 2011
të premtën 28 dhjetor 2012 Nga en

 

Permes nje ceremonie te vecante te organizuar ne Teatrin Kombetar, jane ndare dhjete trofete me te mira, persa i perket penes shqiptare.

Çmimet kombëtare të Letërsisë për vitin 2011

- Çmimi i Madh i Letërsisë

Visar Zhiti për gjithë veprën e tij

- Çmimi “Petro Marko”

Zija Çela për romanin “Apokalipsi sipas Shën Tiranës”

- Çmimi “Mitrush Kuteli”

Moikom Zeqo për vëllimin me tregime “Klepsidra”

- Çmimi “Lasgush Poradeci”

Rudian Zekthi për vëllimin me poezi “Panair”

- Çmimi “Faik Konica”

Shaban Sinani për veprën studimore “Camaj i paskajuar”

- Çmimi “Gjergj Fishta”

Mira Meksi, për librin eseistik “Leximi i ndaluar dhe shkrimet e fshehura”

- Çmimi “Fan Noli”

Bashkim Shehu e Edlira Hoxholli për përkthimin e veprës “Nokturnet e Kilit”

- Çmimi “Jusuf Vrioni”

Aleksandër Zoto, për kontributin në përkthimit e dhjetëra shkrimtarëve

- Çmimi “At Donat Kurti”

Ruzhdi Gole me librin “Kureshtja për t’u rritur”

- Çmimi “Migjeni”

Plator Ulqinaku për vëllimin poetik “Libri i qëndresës”modération à priori

Ce forum est modéré à priori : votre contribution n'apparaîtra qu'après avoir été validée par un administrateur du site.

Un message, un commentaire ?
  • (Pour créer des paragraphes, laissez simplement des lignes vides.)

Qui êtes-vous ? (optionnel)

Ballina e sitit | Kontakt | Plani i sitit | | statistikat | visitat 1734500

Suivre la vie du site sq    ?

Tous droits réservés © 1997-2022 Albania
Sitët ndërtuar me SPIP 2.1.8 + AHUNTSIC
sur la ferme à SPIP de DnC développements sites et eCommerce